avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 217 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Indice de corectie pensie
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Indice de corectie pensie

M-am pensionat de invaliditate in 2002,anul acesta ies la limita de varsta. Mi se aplica indicele de corectie?

Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 09:29, 3 Martie 2020
Da.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua ! indicele de corectie din anul 2021 se aplica si in ... luk_1956@yahoo.com luk_1956@yahoo.com Buna ziua ! Indicele de corectie din anul 2021 se aplica si in cazul celor pensionati de invaliditate in baza Legii 263 si care indeplinesc conditiile de ... (vezi toată discuția)
Sant pensionat din 2013 de invaliditate cu indicele de corectie ... raduconstntina15@ gmail.com raduconstntina15@ gmail.com Sant pensionat din2013 de invaliditate cu indicele de corectie din acel an1.06. Anul acesta m-am incadrat la pensie limita de varsta cu legea127/2019 Dar ... (vezi toată discuția)
Bună seara, dacă m-am pensionat anticipat în 2011 ,când indicele ... Sanda Nicolăescu 52 Sanda Nicolăescu 52 Bună seara, Dacă m-am pensionat anticipat în 2011 ,când indicele de corecție aplicat a fost 1,12 iar la limita de vârstă în 2012 când coeficientul de ... (vezi toată discuția)