Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Luna tatalui
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Luna tatalui

Cum se calculeaza indemnizatia in cazul unui angajat care a avut pfa la norma de venit si doar de 6 luni a trecut full pe contract de munca. Se iau in calcul ultimele 12 luni inaintea nasterii copilului, caz in care era doar pe pfa pe norma de venit? Se aplica aceasi regula de 85% din veniturile nete?
Indemnizatia CCC = 85% din media veniturilor nete realizate în cele 12 luni eligibile pentru CCC