avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Colecțiile private accesibile publicului
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Colecțiile private accesibile publicului

Buna ziua , exista vre o reglementare pentru infiintarea "Colecțiilor private accesibile publicului " am gasit doar Lege 311/2003, In aceasta lege am gasit reglementari pentru colectiile publice . Puteti sa-mi oferiti si alte reglementari ?

Alte discuții în legătură

Conditii legale pentru deschiderea unei expozitii permanente LiviuP LiviuP Apelez la cei cu mai multa experienta intr-o problema mai speciala. Problema este urmatoarea : unchiul meu va iesi la pensie anul viitor si doreste sa isi ... (vezi toată discuția)
Cabinetul individual de avocat- persoană juridică de drept privat sau public? Avocat Tabrea Alexandru Avocat Tabrea Alexandru Bună ziua! Vă rog să mă ajutați cu un răspuns la o întrebare ce-mi scapă cognoscibilității: cabinetul de avocat este persoană juridică de drept ... (vezi toată discuția)
Daca sunt politist, pot lucra si ca traducator autorizat? adebayor adebayor Buna ziua Sunt politist si vreau sa lucrez ca traducator autorizat deoarece am absolvit Facultatea de Litere.Potrivit legii 161 din 2003 putem ... (vezi toată discuția)