Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Reabilitare.
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Reabilitare.

Nu am făcut reabilitarea. Pedeapsa nu a depășit 5 ani. Au trecut 21 ani de atunci. Dacă cer cazierul fara cererea de reabilitare va ieși curat?
Persoanele fizice înscrise în cazierul judiciar se scot din evidență dacă a intervenit reabilitarea judecătorească sau de drept.
Daca ati avut pedeapsa cu executare trebuie sa decida instanta dupa verificari.
Scoateti cazierul si mergeti la avocat daca vreti sa cereti reabilitarea intrucat sunt mai multe conditii de verificat.
Pareti sa aveti sanse dar nu doar trecerea timpului conteaza.Sunt situatii in care tocmai cei aflati in situatia dvs. au mari probleme.
Sfatul meu este sa va cautati avocat cu experienta.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat