Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... Depunere Formular 230
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

Depunere Formular 230

Deoarece pe internet circula doua forme ale formularului 230, unul pentru perioada 01.01.2019-31.03.2019 si altul pentru perioada 01.04.2019-31.12.2019, pentru a evita orice confuzie va rog sa-mi spuneti care este forma corecta de depunere a formularului de catre contribuabilii care vor sa doneze o parte din impozit ONG-urilor. Va multumesc
se pot depune toate trei variantele - si cea aprobata prin Ordinul ANAF 50/2019 ( utilizabil pentru impozitul pe venituri din ianuarie - martie 2019) , si cea aprobata prin Ordinul ANAF 147/2020 ( utilizabila pentru impozitul pe veniturile din aprilie- decembrie 2019) , si cea aprobata prin Ordinul ANAF 614 / 2020 ( care e pentru toate veniturile din 2919 care nu trebuie raportate prin Declaratia Unica). SUnt toate trei pe site-ul ANAF