avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1005 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat

Am fost depistat în trafic conducând autovehicul nr roși expirate si alcoolemie de 0.34 in etilotest am fost la parchet si mi sa spus sa astept acasă raspunsul de explicat că am permis obținut în franța ce mă puteti sfătui. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Gabi oancea , utilizator 10:45, 4 Mai 2020
Va asteapta un dosar penal care va duce la anularea permisului de conducere.

Gabi oancea a scris:

Am fost depistat în trafic conducând autovehicul nr roși expirate si alcoolemie de 0.34 in etilotest am fost la parchet si mi sa spus sa astept acasă raspunsul de explicat că am permis obținut în franța ce mă puteti sfătui. Multumesc


Art. 334 alin. 1 c.p. s-a retinut? descrieti exact situatia de fapt.
Ultima modificare: Joi, 5 Martie 2020
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Am fost depistat in trafic conducand autovehicul nr rosii expirate cu alcoolemie 0.33 mentionez ca nu am antecedente penale va intreb se poate sami obtin permisul?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Art. 334 alin. 1 c.p. s-a retinut? descrieti exact situatia de fapt.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Permis conducere retinut Gabi oancea Gabi oancea Cum imi pot redobandi permisul mentionez ca am fost oprit in trafic de catre organul de control.si am fost depistat conducand autoturism numere rosi expirate ... (vezi toată discuția)
Expertiza (alcoolemie) getic2000 getic2000 Buna seara, am fost depistat cu o alcoolemie de 0,70 in aerul expirat,mi s-au prelevat probe de sange,am fost sfatuit sa le achit la IML pentru a grabi ... (vezi toată discuția)
Sanctiuni posibile ioana_livia ioana_livia buna seara. o persoana conducand cu numere rosii expirate la masina, a fost prins in trafic. I s-a facut dosar. ce sanctiuni poate primi? Multumesc (vezi toată discuția)