Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Permis suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Permis suspendat

Am fost depistat în trafic conducând autovehicul nr roși expirate si alcoolemie de 0.34 in etilotest am fost la parchet si mi sa spus sa astept acasă raspunsul de explicat că am permis obținut în franța ce mă puteti sfătui. Multumesc
Va asteapta un dosar penal care va duce la anularea permisului de conducere.

Gabi oancea a scris:

Am fost depistat în trafic conducând autovehicul nr roși expirate si alcoolemie de 0.34 in etilotest am fost la parchet si mi sa spus sa astept acasă raspunsul de explicat că am permis obținut în franța ce mă puteti sfătui. Multumesc

Art. 334 alin. 1 c.p. s-a retinut? descrieti exact situatia de fapt.
Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan”, Avocat
Am fost depistat in trafic conducand autovehicul nr rosii expirate cu alcoolemie 0.33 mentionez ca nu am antecedente penale va intreb se poate sami obtin permisul?

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Art. 334 alin. 1 c.p. s-a retinut? descrieti exact situatia de fapt.