Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Suspendarea permisului
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Suspendarea permisului

Care este procedura de restituire a permisului de conducere in cazul unei suspendari de 90 de zile pentru accidentarea unei persoane pe trecerea de pietoni, la momentul acela dupa testarea cu aparatul etilotest, rezultatul a fost de 0.07mg/litru.
Va multumesc.
mariandumitru77, utilizator
Victima a depus plangere? si-a scos CML? are zile de ingrijiri medicale?
Victima nu a depus plangere și nici nu și-a eliberat CML. În prima zi a accidentului a fost la spital, iar dupa cateva ore s-a externat. Însă se afla in concediu medical în continuare, si urmeaza proceduri pentru recuperare (kinetoterapie si fizioterapie).
mariandumitru77, utilizator
Cat a trecut de la eveniment?
Aproape 2 luni de zile.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Cat a trecut de la eveniment?

N-a trecut nici termenul de 3 luni în care accidentatul poate depune plângere.
Mai aştepți matale. Cât? Depinde de domnul procuror, cum se mişcă, câți are înaintea ta, etc.

mariandumitru77 a scris:

Aproape 2 luni de zile.

Cabinet de Avocat ”Patrascu Razvan” a scris:

Cat a trecut de la eveniment?