Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Cumul de functii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Cumul de functii

Intrebare :un contabil de scoala incadrat cu o,5 norma de baza completeaza temporar cu 0,5 norma din norma muncitorului de intretinere aflat in concediu pentru cresterea copilului.Poate cumula si cealalta jumatate de norma a muncitorului, sau trebuie trecuta pe 1 norma de muncitor si sa faca la cumul 0,5 n contabil ?Cum este corect , daca este ?
POate cumula norma intreaga a muncitorului sau numai jumatate din norma muncitorului. Depinde cum va intelegeti cu conducerea scolii.

Atentie!!
Trebuie sa primiti bani in plus, adcia pana la 50% din salariul functiei pe care o cumulati!