Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj

Bună ziua. Numele meu este Iulian. Aș dori si alte păreri in legătură cu un partaj.
Deci: sa facut expertiză pe un imobil la care eu am investit in el după divorț, părerea mea ca a supraevaluato, la care am făcut eu o expertiză extrajudiciara dar nu au luat-o in calcul la proces. Deși am toate chitantele la tot ce am facut după divorț. Întrebarea e: se merita să fac apel? Luând în considerare ca eu voi plati din noi taxă timbru, expertiză, și onorariu la avocat. Vreau păreri. Va multumesc.
Ca regulă, în apel se schimbă rar soluția însă dacă apreciați că probele sunt in favoarea dvs, merită încercat!
Mergeți cu înscrisurile la un avocat pentru a vi se aprecia in concreto șansele!
Trebuie mers la avocat cu hotararea instantei si cu ce alte acte aveti.
Avocatul va putea face o apreciere a judecatii din apel in functie de hotararea data de prima instanta.
Daca hotararea este gresita puteti face apel, dar aceasta apreciere nu o poate face decat un profesionist in drept si cu actele in fata asa cum se va judeca si apelul.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat