avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Partaj
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Partaj

Bună ziua. Numele meu este Iulian. Aș dori si alte păreri in legătură cu un partaj.
Deci: sa facut expertiză pe un imobil la care eu am investit in el după divorț, părerea mea ca a supraevaluato, la care am făcut eu o expertiză extrajudiciara dar nu au luat-o in calcul la proces. Deși am toate chitantele la tot ce am facut după divorț. Întrebarea e: se merita să fac apel? Luând în considerare ca eu voi plati din noi taxă timbru, expertiză, și onorariu la avocat. Vreau păreri. Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 11:08, 9 Martie 2020
Ca regulă, în apel se schimbă rar soluția însă dacă apreciați că probele sunt in favoarea dvs, merită încercat!
Mergeți cu înscrisurile la un avocat pentru a vi se aprecia in concreto șansele!
Trebuie mers la avocat cu hotararea instantei si cu ce alte acte aveti.
Avocatul va putea face o apreciere a judecatii din apel in functie de hotararea data de prima instanta.
Daca hotararea este gresita puteti face apel, dar aceasta apreciere nu o poate face decat un profesionist in drept si cu actele in fata asa cum se va judeca si apelul.
Ultima modificare: Luni, 9 Martie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Vreau sa divortez ianap ianap Asa cum am scris in subiect, as vrea sa divortez...fara valva daca se poate. As dori sa mentionez ca nu am nici cea mai mica idee despre ceea ce trebuie facut ... (vezi toată discuția)
Partaj in concubinaj marleen marleen Am trait cu un barbat in cocubinaj,m-a dat in judecata ptr. partaj, a castigat procesul,avand martori mincinosi(cumparat cu cate-o plasticata de bere),iar eu ... (vezi toată discuția)
Pot sa ma apar singur in cazul unui apel fara ajutorul avocatului? furgim furgim Pot sa ma apar singur in cazul unui apel fara ajutorul avocatului? Nu mai am bani sa platesc avocati si sunt la apelul unui proces pe care l-am pierdut (vezi toată discuția)