Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Taxa gradinita privata
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Taxa gradinita privata

Este legal ca in momentul in care gradinita este inchisa ,parinti sunt obligati sa plateasca taxa la fel ca in luna in care copii merg normal la gradinita.exemplu acum cand se inchid scolile si gradinitele ,parintii sunt obligati sa plateasca luna intreaga si sa se scada doar 10 lei pe zi pentru hrana?
Nu stiu cat este de legal dar in mod sigur nu este moral intr-o perioada in care toata lumea indeamna la sprijin, la solidaritate si intelegere. Nu este nici vina patronilor gradinitelor dar nici a parintilor ca se inchid gradinitele.