Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... returnare avans cazare
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

returnare avans cazare

am platit un avans pentru cazare hotel Vatra-Dornei ,in perioada vacantei de primavara, dar
datorita problemelor din tara cauzate de virusul covid 19, am hotarat sa renunt si am cerut banii inapoi,insa mi au spus ca ma penalizeaza cu plata unei zile de cazare, deoarece nu e un motiv ca sa renunt
este corect oare
ce as putea face
am platit un avans in cont bancar de 490 lei
dulcedor, utilizator
Exista undeva scris conditiile in care va puteti razgandi?