Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare act cadastral
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare act cadastral

Se poate anula un act cadastral în instanta?. Menționez ca am un act de întreținere pe un imobil. Tata nu a reușit rezilierea contractului și acum dorește anularea actului cadastral și radierea din cartea funciara. El făcuse act cu mulți ani în urma surorii mele fără sa știm noi pe același imobil
Da, numai în instanță!
Anularea și radierea in baza la ce, din moment ce a pierdut în instanță?
Pai zice ca tatăl meu mi a făcut act pe ceva ce nu era al lui. Dar în instanta s a dovedit ca actul meu e legal

raluk0207 a scris:

Anularea și radierea in baza la ce, din moment ce a pierdut în instanță?