avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 952 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Anulare act cadastral
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Anulare act cadastral

Se poate anula un act cadastral în instanta?. Menționez ca am un act de întreținere pe un imobil. Tata nu a reușit rezilierea contractului și acum dorește anularea actului cadastral și radierea din cartea funciara. El făcuse act cu mulți ani în urma surorii mele fără sa știm noi pe același imobil
Cel mai recent răspuns: Antoninatrotea , utilizator 19:32, 12 Martie 2020
Da, numai în instanță!
Anularea și radierea in baza la ce, din moment ce a pierdut în instanță?
Pai zice ca tatăl meu mi a făcut act pe ceva ce nu era al lui. Dar în instanta s a dovedit ca actul meu e legal

raluk0207 a scris:

Anularea și radierea in baza la ce, din moment ce a pierdut în instanță?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Anulare act cadastral Antoninatrotea Antoninatrotea Sora mea dorește sa anuleze un act cadastral al unui imobil, în instanta, pe motiv ca tatăl meu mi a făcut act de întreținere pe ceva ce nu era al lui(mi ... (vezi toată discuția)
Dezmostenire fara stire niq niq buna ziua, incerc sa fiu cat mai concis: tatal meu are o sora. sora lui locuieste in apartamentul parintilor lor, impreuna cu acestia. de curiozitate, ... (vezi toată discuția)
Pot intabula lotul moștenit? Gruia68 Gruia68 Bunica moare în 2008 . Avea 3 copii . Cel mare decedase și avea 2 copii . Copii lui deschid un proces de succesiune în timpul căruia are loc o tranzacție ... (vezi toată discuția)