Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Adunarea generală anuală
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Adunarea generală anuală

În condițiile medicale actuale se mai pot organiza adunările generale anuale?
Raspunsul este conditionat de numarul membrilor proprietari ai asociatiei de proprietari
Sunt asociatii de proprietari cu 60 proprietari sunt asociatii cu 500 proprietari
ynocentta a scris:

Răspunsul este condiționat de numărul membrilor proprietari ai asociației de proprietari
Sunt asociații de proprietari cu 60 proprietari sunt asociații cu 500 proprietari

Asociațiile de Proprietari care sunt constituite pentru mai mult de un bloc (un Condominiu) funcționează ilegal.
Noi am recomandat AMANAREA TUTUROR adunarilor generale care erau programate in aceasta perioada si de asemenea, LIMITAREA la maximum, pana la SUSPENDAREA incasarilor cu numerar.
Proprietarii au la dispozitie plata in contul asociatiei si plata online pe platforma online blocexpert. Cei care nu au posibilitatea sau nu stiu pot sa apeleze la vecinii care stiu si pot.
Bloc Expert, Administrator imobile
Apai cine mai stie ce ar trebui...
Amanare, da, nu zic nu, dar ce te faci ca legea existenta iti impune (sa o faci obligatoriu in primul trimestru)?

Iar pana si hotararile astea de se dau acum in contextul incercarii de limitare a extinderii epidemiei nu-s suficient de clare!
Bunaoara, nah, masura de azi:
"restricționarea activităților culturale, științifice, artistice, religioase, sportive și de divertisment, care presupun participarea a peste 50 de persoane, realizate în spații închise, inclusiv cele realizate în săli de tratament balnear, săli de fitness, saloane de SPA-uri, de cosmetica, săli de jocuri de noroc și cazinouri."
Adica cum? Daca nu este vreo activitate cuprinsa mai sus, o faci sau n-o faci?!
In situatia data o lasi naibii de adunare generala ca nu moare nimeni ca nu se face. ba din contra, poti expune si mai mult chiar persoanele mai vulnerabile.