Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... verificare de sechestru a unui imobil
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

verificare de sechestru a unui imobil

Buna ziua...as vrea sa cumpar un imobil si cineva din zona imobilului mi-a zis sa fiu atenta pentru ca din cate a auzit s-ar putea sa fie pus sub sechestru(imobilul)...intrebarea mea este...unde pot verifica acest lucru inafara de primarie...ptr ca e posibil ca proprietarul sa fie prieten bun cu cei din primarie?
Daca exista creditor ,legal acesta re dreptul sa instituie privilegiu imobiliar la ocpi
Eu zic ca una este sechestru - posibil info la ANAF si alta este privilegiul imobiliar - info la OCPI ( cerere de informare).
Oricum, merita sa va informati din timp asupra investitiei ce vreti sa o faceti.
Succes!
Multumesc frumos