Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Depunere declaratie beneficiar
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Depunere declaratie beneficiar

Buna ziua, va scriu referitor la o societate din 2016, cu bilantul depus de o saptamna. Cand trebuie depusa declaratia privind beneficiarul la ONRC ? In termen de 15 zile de la depunerea bilantului sau pana in 21.07.2020, societatea fiind din 2016 ? Multumesc
Declaratia trebuie depusa pana la 21.07.2020. Termenul de 15 zile este valabil incepand cu 2021.

Sper sa se revina (cum cere piata) si sa se depuna doar cand apar schimbari, mai ales ca acestea se fac la Registrul Comertului.
Iulian MANEA, Contabil
Va multumesc frumos pentru raspuns !