avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 650 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... Abonament telefonie
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

Abonament telefonie

Buna ziua! Am un abonament de telefonie mobila pe 2 ani, mai am un an de zile. Pot renunta la abonament fara sa plătesc restul abonamentului pana la terminarea contractului? Este vreo lege in acest sens? Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Tina22 , utilizator 06:57, 24 Martie 2020
Multumesc frumos!


Ultima modificare: Marți, 24 Martie 2020
gi-jane2, moderator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Abonament telefonie orange. Laurențiu1992 Laurențiu1992 Buna ziua. Ma puteti ajuta, va rog, cu un raspuns legat de o problemă pe care o am cu cei de la Orange România? Este vorba despre un abonament încheiat în ... (vezi toată discuția)
Taxa de desfiintare contract inainte de termen Rone1 Rone1 Am facut o cerere de desfiintare contract catre cei de la telekom pentru internet fix si telefonie fixa. Acum mai am 14 luni de contract si vreau sa renunt, ... (vezi toată discuția)
Reziliere abonament orange mandarina89 mandarina89 Buna ziua, As avea nevoie de cateva informatii daca ma poate ajuta cineva. In urma cu cateva luni am fost la Orange sa imi schimb abonamentul, fiind clienta ... (vezi toată discuția)