avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 591 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Legea 19 2020
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Legea 19 2020

Bună ziua. Am depus cerere pentru acordare de zile libere conform legii 19 din 2020. Angajatorul a depus-o și nu a fost aprobata, conform alin 4 art 2,se aproba doar După terminarea cailor legale(doar după terminarea zilelor de concediu și ce alte cai or mai fi). Care este procedura?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:39, 21 Martie 2020
Problema nu e a dumneavoastră, ci a angajatorului, deci dumneavoastră trebuie să vă primiți drepturile (în special indemnizația de 75% din salariul de bază lunar).
Daca nu a aprobat-o , cum sa primeasca indemnizatia ?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum se calculeaza indemnizatia pt. zilele libere platite parintilor in perioada pandemiei de coronavirus? legea nr.19/2020 iolanda15 iolanda15 Va rog sa ma lamuriti. Indemnizatia prevazuta de Legea 19/2020 pentru acordarea unor zile libere platite pentru supravegherea copilor in perioada suspendarii ... (vezi toată discuția)
O.u.g nr 147/2020 legea nr 19/2020 buna ziua , sunt cadru medical ... carmendugan carmendugan O.U.G nr 147/2020 Legea nr 19/2020 Buna ziua , sunt cadru medical intr-o institutie cu \"foc continuu\" de activitate medicala , ma incadrez in ceea ce ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie 75% personal m.a.i Vasiliu Florentina Vasiliu Florentina Buna seara,daca eu lucrez in M.A.I si sotul lucreaza in Belgia si am un copil de 6 ani beneficial de 75% indemnizatie daca merg incontinuare la munca? Va ... (vezi toată discuția)