Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Legea 19 2020
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Legea 19 2020

Bună ziua. Am depus cerere pentru acordare de zile libere conform legii 19 din 2020. Angajatorul a depus-o și nu a fost aprobata, conform alin 4 art 2,se aproba doar După terminarea cailor legale(doar după terminarea zilelor de concediu și ce alte cai or mai fi). Care este procedura?
Problema nu e a dumneavoastră, ci a angajatorului, deci dumneavoastră trebuie să vă primiți drepturile (în special indemnizația de 75% din salariul de bază lunar).
Daca nu a aprobat-o , cum sa primeasca indemnizatia ?