Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Venituri nedeclarate din chirii
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Venituri nedeclarate din chirii

Buna ziua
va rog sa nu ma intelegeti gresit dar am un vecin pe care l-am ajutat anul trecut in luna07 cu o suma de bani destul de mare...ACT NOTARIAL
termenul era in dec......am ajuns sa ma rog efectiv sa-mi dea bani mei .
Acum trebuie sa umblu si sa-mi pierd timpul pe la executori si sa cheltui si bani.
Ani de zile a avut apartamentul inchiriat si stiu sigur ca nu a platit nimic la stat taxe.
ii mai pot face plangere la politie sau anaf......SINCER MA ENERVAT RAU DE TOT
MULTUMESC
da, dar ati ales prost perioada, mai asteptati sa treaca starea de urgenta sa vedem ce se mai intampla. Indiferent de ce probleme are fiecare, starea de urgenta le ingheta...vreti nu vreti, respectati asta.