Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... Intabulare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

Intabulare

Bună ziua! Dacă am certificat de moștenitor ce fel de acte am nevoie să intabulez o grădină? Și cam, cât ar putea costa?
Daca este vorba doar de teren, fara constructii atunci de un certificat fiscal de la primarie, titlul de proprietate si buletinele tuturor mostenitorilor. Taxa la cartea funciara pentru prima inscriere este de 120 de lei. costul intocmirii documentatiei va poate zice doar firma prestatoare.