Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... CE DOCUMENTE SUNT NECESARE PT. A FI MEMBRU ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

CE DOCUMENTE SUNT NECESARE PT. A FI MEMBRU COMITET ?

PENTRU A FI MEMBRU IN COMITETUL EXECUTIV AL ASOCIATIEI DE PROPRIETARI, CE DOCUMENTE TREBUIE SA DEPUI LA ADMINISTRATIE PENTRU A DOVEDI CA ESTI PROPRIETAR, ESTE LEGAL ? VA MULTUMESC .
Dovada proprietatii se poate face prin contract de vanzare-cumparare/ certificat de mostenitor...
In momentul in care Adunarea generala alege Comitetul executiv iti depui candidatura pentru un loc in acel comitet.
Ionut.ion, utilizator
Da' sa citesti un pic Legea 196/2018 - ar fi un deranj prea mare?
Nu vreu sa scriu ce gandesc in momentul de fata, asa ca citeste si te dumireste frate!
Si nu mai scrie cu majuscule !!!
Sunr aspecte si documente distincte care probeaza calitatea de proprietar de bun imobil si de membru in comitetul executiv al asociatiei de proprietari
calitatea de proprietar de bun imobil=apartament se dovedeste cu documentul de achiztie bun imobil
Calitatea de membru in comitetul executiv se dovedeste cu procesul verbal al adunarii generale ,in urma alegerii prin votul participantilor la adunarea generala a asociatiei de proprietari
legea 196/2018 vine cu o noutate - cei care vor sa candideze pentru un loc in comitet trebuie sa vina cu un cazier judiciar ! Nu mi-a venit sa cred dar asa e ! Asadar, vrei sa candidezi, te duci la politie, faci rost de cazier iar la adunare iti depui candidatura si arati dovada. Daca in final nu esti ales in comitete, nicio problema, ai facut si tu o plimbare pana la sectia de politie. Nu vreau sa spun ce gandesc ca imi inchid administratorii contul !
Dr.Virgil Dan Amza, Evaluator
poti sa aduci ulterior cazierul. Pana la urma nu e cea mai "naspa" prevedere a noii legi.

Dr.Virgil Dan Amza a scris:

legea 196/2018 vine cu o noutate - cei care vor sa candideze pentru un loc in comitet trebuie sa vina cu un cazier judiciar ! Nu mi-a venit sa cred dar asa e ! Asadar, vrei sa candidezi, te duci la politie, faci rost de cazier iar la adunare iti depui candidatura si arati dovada. Daca in final nu esti ales in comitete, nicio problema, ai facut si tu o plimbare pana la sectia de politie. Nu vreau sa spun ce gandesc ca imi inchid administratorii contul !