Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Indemnizatie
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Indemnizatie

Buna ziua! Din pacate mi-am schimbat locul de munca nestiind ce va urma pe data de 2-03-2020,, am primit de la angajator o motificare de incetarea raportului de munca art.31 aliniat 3,cu data de 17-03-2020 exact cand s-au inchis tot ce tine de horeca( lucram ca ajutor bucatar intr-un fast food in mall). Cum pot beneficia si eu de un salariu minim sau vre-un venit , cui trebuie sa ma adresez daca angajatorul prin incetarea ctr nu mi va oferii somaj tehnic!? Va multumesc!
Rusu Adriana, utilizator
Buna ziua! Am cautat dar nu gasesc nimic concret, doresc o adresa de mail ( Buc.sect.4) si ce acte trebuie sa trimit pt somaj. Va multumesc’
Agentia Locala pentru Ocuparea Fortei de Munca sector 4
E-mail: alofm@s4.anofm.ro
[ link extern ]