avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Indemnizatie
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Indemnizatie

Buna ziua! Din pacate mi-am schimbat locul de munca nestiind ce va urma pe data de 2-03-2020,, am primit de la angajator o motificare de incetarea raportului de munca art.31 aliniat 3,cu data de 17-03-2020 exact cand s-au inchis tot ce tine de horeca( lucram ca ajutor bucatar intr-un fast food in mall). Cum pot beneficia si eu de un salariu minim sau vre-un venit , cui trebuie sa ma adresez daca angajatorul prin incetarea ctr nu mi va oferii somaj tehnic!? Va multumesc!
Ultima modificare: Luni, 23 Martie 2020
Rusu Adriana, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:18, 24 Martie 2020
Buna ziua! Am cautat dar nu gasesc nimic concret, doresc o adresa de mail ( Buc.sect.4) si ce acte trebuie sa trimit pt somaj. Va multumesc’
Agentia Locala pentru Ocuparea Fortei de Munca sector 4
E-mail: alofm@s4.anofm.ro
[ link extern ]

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Adresa unde se depun actele pentru soamaj sector 2 RuxandraSidoric RuxandraSidoric Buna ziua, Dupa cum reiese din titlu, doresc sa stiu unde trebuie sa ma prezint, pentru a putea depune actele pentru indemnizatia de somaj. Locuiesc in ... (vezi toată discuția)
Adeverinta de somaj de la o firma inchisa sorini22 sorini22 buna ziua , numele meu este Sorin si am urmaroare problma, am nevoie de o adeverinta care sa ateste faptul ca firma la care am lucrat pana in 11 2008 a platit ... (vezi toată discuția)
Dreptul la pensie nearadel nearadel sint nascut pe 14/10/1958 si in perioada 05/09/1975-12/10/1978 incadrat in gr2ain procent de 80 la suta ,iar in perioadele 24/03/1980-01/02/1991 si ... (vezi toată discuția)