Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Somaj tehnic procedura si conditii de acordare.
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Somaj tehnic procedura si conditii de acordare.

In cazul în care o S.C este afectata indirect de covid 19 si are un nr de 2oo de angajati cum se procedeaza pt a beneficia de somaj tehnic.Daca se acorda doara la 75%din angajati ceilalti pot fi dati in somaj simplu??
Da, se poate acorda doar la 75%din angajati ,iar ceilalti sa fie dati in somaj simplu.