Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Sfat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Sfat

De ce este mai bn sa beneficiezi de șomaj tehnic sau de zile libere acordate in cazul covid 19, unuia din parinti ,pentru ati merge vechimea și pt a fi plătite dările pt cartea de munca?!
Daca zilele libere sunt luate in contul zilelor lucrate suplimentar si neplatite cu spor de minim 75%, atunci este mai bine sa le luati pe acestea, decat somajul tehnic.
Raspunsul vi l-ati dat singur in mesajul postat.