Forum Discuţii juridice Achiziţii publice achizitii publice - corectare erori aritmetice oferta ...
Discuție deschisă în Achiziţii publice

achizitii publice - corectare erori aritmetice oferta participant licitatie

Buna ziua,

Comisia de evaluare solicita corectarea erorilor aritmetice aparute datorita faptului ca la conversia in euro,DOCLIB lucreaza cu 4 zecimale,iar prin rotunjirea la 2 zecimale apar mici diferente fata de total;daca se prezinta formularul de oferta modificat ,ofertantul in cauza este descalificat sau nu.
~ Conținut șters la cerere ~
Va readuc aminte art.79 si art.80 din HG 925/2006 ,modificata si completata.