Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Transport peste 3 angajați la puncte de lucru
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Transport peste 3 angajați la puncte de lucru

Cum se poate efectua transportul mai multor angajați la punctele de lucru aflate la distante mari în condițiile în care au fost interzise grupuri mai mari de 3 persoane?
Nu pare sa se poata...

Doar sa fie un autobuz care sa asigure distanta mare intre calatori.
In microbuz nu cred ca pot fi mai mult de 3 persoane cu sofer cu tot.
Intrebati mai bine la DSP ce se poate face,
Vad ca transportul interjudetean ( majoritatea se face cu microbuze) inca functioneaza si nu circula doar cu trei calatori.
Asta e chiar culmea!
Cum asa?

Este necesar sa se pastreze distanta...
Acum jumatate de ora am citit o stire, nu pot scrie numele site-ului dar sigur gasiti stirea pe net, cu un sofer de microbuz din Slatina ce a fost amendat cu 12000 de lei pentru ca a transportat 35 de persoane intr-un microbuz cu 21 de locuri.
Ionut.ion, utilizator
Unii sunt dusi rau...
Insa...nimic nu mai e de mirare...
Unul.singur daca este infectat i-a contaminat pe toti.

Banuiesc ca politistul i-a legitimat si identificat pe toti calatorii.
Ar trebui sa anunte spitalul de acolo ca sa se stie...si sa ii ia pe toti daca va fi vreunul infectat.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat