avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 668 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Transport peste 3 angajați la puncte de lucru
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Transport peste 3 angajați la puncte de lucru

Cum se poate efectua transportul mai multor angajați la punctele de lucru aflate la distante mari în condițiile în care au fost interzise grupuri mai mari de 3 persoane?
Cel mai recent răspuns: trandafir2 , moderator 00:32, 27 Martie 2020
Nu pare sa se poata...

Doar sa fie un autobuz care sa asigure distanta mare intre calatori.
In microbuz nu cred ca pot fi mai mult de 3 persoane cu sofer cu tot.
Intrebati mai bine la DSP ce se poate face,
Vad ca transportul interjudetean ( majoritatea se face cu microbuze) inca functioneaza si nu circula doar cu trei calatori.
Asta e chiar culmea!
Cum asa?

Este necesar sa se pastreze distanta...
Acum jumatate de ora am citit o stire, nu pot scrie numele site-ului dar sigur gasiti stirea pe net, cu un sofer de microbuz din Slatina ce a fost amendat cu 12000 de lei pentru ca a transportat 35 de persoane intr-un microbuz cu 21 de locuri.
Ultima modificare: Joi, 26 Martie 2020
Ionut.ion, utilizator
Unii sunt dusi rau...
Insa...nimic nu mai e de mirare...
Unul.singur daca este infectat i-a contaminat pe toti.

Banuiesc ca politistul i-a legitimat si identificat pe toti calatorii.
Ar trebui sa anunte spitalul de acolo ca sa se stie...si sa ii ia pe toti daca va fi vreunul infectat.
Ultima modificare: Joi, 26 Martie 2020
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

Alte discuții în legătură

Refuz clienti firma de transport persoane, este legal? ioana_bdr ioana_bdr Doresc sa stiu daca o firma de transport persoane are cadrul legal pentru a refuza un pasager invocand motivul distanței prea scurte, avand prioritate ... (vezi toată discuția)
Circulatie microbuz vrinceanu mariana vrinceanu mariana Buna seara. Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine cu o informatie in ceea ce priveste conditiile de circulat cu microbuzul.As dori sa fac o sesizare dar nu ... (vezi toată discuția)
Definire microbuz whitewolfcata whitewolfcata In legislatia romaneasca actuala, termenii de autobuz, respectiv microbuz, sunt definiti in mod imprecis. Desi legea cere expres folosirea AUTOBUZELOR pentru ... (vezi toată discuția)