Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... LIBERE PENTRU PARINTI
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

LIBERE PENTRU PARINTI

Buna ziua,
Aceste libere se pot lua fractionat?
Multumesc
liberele se acorda doar pentru unul dintre parinti, si doar in cazul in care scoala a fost inchisa. Liberele nu se acorda in perioada in care este vacanta scolara.
Cred ca se poate acorda si fractionat, in functie de angajator, insa doar pe perioada cat scoala este inchisa ( in cazul de fata coronavirus)
Multumesc!