Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Rate amanate
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Rate amanate

Buna ziua,
Se pot amâna ratele chiriașului catre proprietar, în situația dată de Ordonanta de Urgenta declanșată de Covit-19 ?
Se pot amana. Prin acordul partilor se poate orice. Prin lege, cu atat mai mult.
Se poate invoca si legea ?