Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Reintoarcere din CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Reintoarcere din CCC

Buna seara, luna viitoare trebuie sa ma intorc la munca din CCC, cu doua luni inainte de a face copilul 2 ani pentru a beneficia de stimulent. Din pacate in situatia data cu cresele inchise nu am cu cine sa las copilul. Intrebarea mea este, poate angajatorul sa ma angajeze si sa intru direct in concediu cu 75% pentru a nu pierde stimulentul ?
Da, se poate face asa ceva de catre angajatorul dvs.