Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... demisie incepand cu ziua urmatoare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

demisie incepand cu ziua urmatoare

Buna ziua,sotia mea lucreaza ca si contabil la o firma privata in centrul Bucurestiului si desi e posibil sa lucreze de acasa,sefa nu este de acord.In conditiile de acum,Covid 19 ce repercusiuni poate avea cererea de demisie si din ziua urmatoare sa nu se mai duca?Mentionez ca mai are 3 ani pana la pensie si nu o afecteaza desfacerea contractului cu litera x.Poate fi data in judecata?Plata de daune?Sau ceva asemanator?Multumesc!Si sanatate!
Repercursiuni : Depinde de felul de demisiei daca este cu sau fara preaviz.