avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 526 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj dupa concediu fara plata?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj dupa concediu fara plata?

Buna ziua! Din cauza restrangerii activitatii(Covid 19),incepand cu 01.04.2020.,sunt trimis in concediu fara plata(''la cererea mea'') pentru o luna! Va rog sa-mi spuneti daca,C.M. ramane valabil iar dupa aceasta perioada voi reancepe activitatea sau,daca situatia va continua,am dreptul la ajutor de somaj ? Ce alte optiuni mai am? Va doresc o zi frumoasa si va multumesc anticipat!
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 16:28, 27 Martie 2020
Dupa acea perioada veti reincepe activitatea, iar pentru somaj, vedeti acest link
www.avocatnet.ro/forum/discu...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediul medical primeaza daca sunt in somaj tehnic? filipiuc filipiuc Din data de 13 Aprilie firma noastra a trimis in somaj tehnic -cauza covid-19. Din data de 21Aprilie,din cauza unor problemelor de sanatate sunt in concediul ... (vezi toată discuția)
Ordonanta 32/2020 DavidMihail DavidMihail Buna ziua sunt adm si asociat unic de firma prestari servicii (S.R.L) fara contract de munca si fara angajati pot beneficia de ajutor de la stat de 75% ... (vezi toată discuția)
Ajutor șomaj Jenny Modoi Jenny Modoi Cui trebuie sa te adresezi pentru a obține ajutor șomaj si ce acte sunt necesare ? Menționez ca datorită noului Covid-19,nu ma aflu in Italia ! (vezi toată discuția)