Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Somaj dupa concediu fara plata?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Somaj dupa concediu fara plata?

Buna ziua! Din cauza restrangerii activitatii(Covid 19),incepand cu 01.04.2020.,sunt trimis in concediu fara plata(''la cererea mea'') pentru o luna! Va rog sa-mi spuneti daca,C.M. ramane valabil iar dupa aceasta perioada voi reancepe activitatea sau,daca situatia va continua,am dreptul la ajutor de somaj ? Ce alte optiuni mai am? Va doresc o zi frumoasa si va multumesc anticipat!
Dupa acea perioada veti reincepe activitatea, iar pentru somaj, vedeti acest link
www.avocatnet.ro/forum/discu...