Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Concediul medical primeaza daca sunt in somaj tehnic?
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Concediul medical primeaza daca sunt in somaj tehnic?

Din data de 13 Aprilie firma noastra a trimis in somaj tehnic -cauza covid-19.
Din data de 21Aprilie,din cauza unor problemelor de sanatate sunt in concediul medical.
Firma nu vrea sa-mi recunoasca concediul medical din cauza somajului tehnic.
Va rog sa-mi spuneti daca este corect.
Va multumesc anticipat pentru raspuns.
filipiuc, utilizator
Nu este corect ... dreptul la concediul medical primeaza in situatia in care salariatul are contractul individual de munca suspendat pentru somaj tehnic.

Vedeti si aceste discutii
www.avocatnet.ro/forum/discu...
Cornel Vasile, Consilier juridic