Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Info detașare strainatate
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Info detașare strainatate

Pentru persoanele detașate în străinătate, dacă ești în carantina,cum se va plăti diurna?
Pe durata suspendarii pot continua sa existe alte drepturi si obligatii ale partilor decat suspendarea prestarii muncii de catre salariat si a platii drepturilor de natura salariala de catre angajator, daca acestea sunt prevazute prin legi speciale, prin contractul colectiv de munca aplicabil, prin contracte individuale de munca sau prin regulamente interne.