avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Adulter
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Adulter

Cum va decurge divortul in conditiile in care sotul a inselat si sotia stie??
Buna ziua,
Ca orice alt divort.
Daca va intelegeti CIVILIZAT divortati la notar iar daca nu si vreti sa va spalati rufele murdare in public, va adresati instantelor.
In instanta puteti solicita ca vina sa fie exclusiv a sotului daca sotia poate dovedi cele sustinute.
Dovada este cu inscrisuri, filme, fotografii sau martori.
Si ce se intampla daca sotia are dovezi??

Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Martie 2020
gi-jane2, moderator
depinde ce vreti sau nu se se intample..
sunteti sotul, sotia si ce vreti de fapt ?
Buna ziua
In instanta va veti spala rufele murdare in public facand sa rada o sala intreaga.
Se numeste ,,tiganeala in public" si cui ii face placere ....
Castigul este .... bucuria ambilor de a fi de rasul lumii!
Ultima modificare: Sâmbătă, 28 Martie 2020
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Sunt sora celei care i se intampla...eram curioasa ce ar putea ea sa obtina de la el in conditiile in care el are o afacere pe numele lui,casa pe numele lui si ea are o afacere pe numele ei

Alte discuții în legătură

Divort ContSters95887 ContSters95887 Buna ziua! Sunt casatorita de 14 ani si am doi copii minori. Vreau sa divortez si v-as ruga sa-mi spuneti pasii pe care ii am de parcurs tinand cont ca nu ... (vezi toată discuția)
Daca nu vreau sa divorțez,se desface căsătoria? kladeland kladeland Buna ziua. Sunt căsătorită cu soțul meu din anul 2002. Avem un băiat de 18 ani împliniți si este in clasa XI-a. În anul 2016 soțul meu a obținut ... (vezi toată discuția)
Parasire de domiciliu caius mihai caius mihai buna!ma intereseaza ce inseamna parasire de domiciliu,si daca eu,ca sot si tata pot fi incadrat in categoria asta,in cazul in care plec din casa,intr-o ... (vezi toată discuția)