Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Adulter
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Adulter

Cum va decurge divortul in conditiile in care sotul a inselat si sotia stie??
ce sa obtina ? divortul.. ceea ce poate obtine si fara sa se balacareasca in instanta, pot divorta de comun acord.
Cum nu cred ca sunt casatoriti de minim 20 de ani si nici nu ar suferi financiar din pricina divortului, nu se pune problema de despagubiri, asa ca nu are sens sa dovedeasca vina lui exclusiva.
Multumesc din suflet pentru raspuns..

gi-jane2 a scris:

ce sa obtina ? divortul.. ceea ce poate obtine si fara sa se balacareasca in instanta, pot divorta de comun acord.
Cum nu cred ca sunt casatoriti de minim 20 de ani si nici nu ar suferi financiar din pricina divortului, nu se pune problema de despagubiri, asa ca nu are sens sa dovedeasca vina lui exclusiva.

Nu obține absolut nimic chiar daca s ar dispune desfacerea căsătoriei din culpa exclusivă a soțului.Culpa stabilită în divorț nu crează nici un avantaj la partaj.
CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT, Avocat