Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... De cate ori se poate prelungi autorizatia de ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

De cate ori se poate prelungi autorizatia de constructie?

Buna ziua! Va rog sa-mi spuneti care-i procedura pentru a prelungi autorizatia de constructie! Mentionez ca a fost prelungita o data pe 2 ani, iar in ianuarie a expirat prelungirea. Receptia nu o pot face intrucat nu am reusit sa montez geamurile si sa o izolez. Intrucat am primit contractul mult asteptat de la Distrigaz si doresc sa fac bransamentul, as dori sa stiu in cazul in care nu pot face prelungirea din cauza situatiei actuale, pot face bransamentul. Mentionez ca in momentul depuneri documentatiei autorizatia era valabila. Multumesc frumos pentru raspuns! Sanatate!
Trebuie obținută o noua autorizație pentru Continuare de lucrări.
Nu se mai poate prelungi încă odată. Și asa a prelungit o 24 luni deși legea prevede maxim 12 luni. Ați fost favorizat fără temei legal deja.