avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 232 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Inscriere concurs administratia publica
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Inscriere concurs administratia publica

Buna ziua,

Doresc sa ma inscriu la un concurs in administratia publica avand urmatoarele conditii de studii/specializari: studii universitare de licenta absolvite cu diploma, respectiv studii superioare de lunga durata, absolvite cu diploma de licenta sau echivalenta, in domeniul/specializarea contabilitate si informatica de gestiune, finante-contabilitate. Eu am obtinut diploma de master in domeniul Contabilitate, programul de studii: Contabilitate, Audit financiar si Expertiza Contabila.
As dori sa stiu daca ma incadrez cu aceasta diploma de master pentru inscrierea la acest concurs.

Va multumesc

Alte discuții în legătură

Cerinte incadrare studii superioare contabil! ctinagl ctinagl Buna ziua, Va rog sa ma ajutati in privinta unei probleme. Am terminat in 2008 specializarea Informatica Economica din cadrul Facultatii de Stiinte Economice ... (vezi toată discuția)
Studii echivalente tianjan tianjan Pentru ocuparea unei functii publice se cere : \"studii universitare de licenţă absolvite cu diplomă, respectiv studii superioare de lungă durată, ... (vezi toată discuția)