Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Vecina continuă să viziteze casa noastră în timpul ...
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Vecina continuă să viziteze casa noastră în timpul unei stații de urgență

Salutari tuturor!

Locuiesc cu bunicii mei și avem un vecin care i-a vizitat ani buni pentru alcool, vorbesc, bârfesc, etc. - Acum suntem în stare de urgență și ea este în continuare în vizită. Nu vrem să prindem virusul pentru că de multe ori iese în oraș fără precauții, bunicii mei nu vor să-i spună să se oprească pentru că nu vor să o insulte. Cu cine putem contacta pentru a o forța să nu mai vină? (rețineți că vecinul are și 65 de ani și este vizitat la 15:00 sau 16:00, în afara orelor legale)

Multumesc pentru raspuns!
Puteti anunta autoritatile locale/politia/dsp.