Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pontare pe timp de izolare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pontare pe timp de izolare

Unei salariate i-a sosit copilul din Germania pe data de 24 martie. Au intrat in izolare. Cum as putea ponta salariata noastra. Multumesc!
Să-i faceți un act adițional la contractul de muncă, prin care să i se schimbe locul de muncă - la domiciliul salariatei sau telemuncă - pe o durată determinată. Puteți să o faceți și pe bază de decizie.