Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Stâlpi de tensiune electrica înaltă în spatele ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Stâlpi de tensiune electrica înaltă în spatele casei

cum pot ajunge la un dialog cu distributie curent electric oltenia in legatura cu cei 3 stalpi de inalta tensiune care trec prin spatele casei.
Cum am putea ajunge la o înțelegere? Acei stâlpi sunt periculoși,cum pot sa mi fac dreptate dacă aceștia nu sunt deacord?
Este greu de crezut ca se vor muta stalpii de inalta tensiune. Terenul pe care sunt amplasati stalpii cui apartine ?
Ciudat este ca ati obtinut autorizatie de ctie. in zona stalpilor, daca ati construit dupa 1991.
Daca ati construit casa inainte de 1991, cand s-a tras linia puteati formula in scris dezacordul dvs.
E construita după 1991
Stâlpii se afla în terenul bunicii mele
Indiferent, ei tot se afla în gradina mea
Doar unul e cu adevărat lângă

gi-jane2, moderator
Puteti intreba la primarie, in scris, cu nr. de inregistrare/ data daca au emis o autorizatie in acest sens - plantare stalpi.
Traseul s-a stabilit in baza unui proiect intocmit de catre firma de distributie energie electrica. In mod normal, proiectul avea nevoie de un aviz din partea primariei pentru traseul de urmat pe raza comunei.