Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Suspendare activitate somaj tehnic
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Suspendare activitate somaj tehnic

Buna ziua! Am o societate cu obiect de activitate cazare .Va rog sa ma ajutati cu un raspuns. Pentru a putea beneficia de prevederile ordonantei cu somajul tehnic, este obligatoriu sa fie trimisi toti angajatii in somaj tehnic sau pot suspenda contractele doar pentru o parte dintre ei, care vor beneficia, iar altii pot continua activitatea ?
Puteti suspenda contractele doar pentru o parte dintre angajati, iar alti salariati isi pot continua activitatea .
Multumesc