avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 257 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrarea in conditii de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrarea in conditii de munca

Tinand cont de instaurarea Starii de urgenta vreau sa va intreb daca se prevede de vreo lege incadrarea in conditiile de munca "Alte conditii" pentru angajatii din sistemul sanitar/domeniul alimentar/aparare, ordine publica si siguranta nationala?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 09:45, 2 Aprilie 2020
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Nu exista nicio legea care sa mentioneze asa ceva.

Ar trebui sesizat Ministerul Muncii pentru emiterea unui act normativ in acest sens.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ce să fac? Katyka Katyka Soțul meu lucrează în sistemul sanitar iar eu in comerț. Am cerut concediu pt.a sta acasă cu copilul pe perioada stări de urgență (copil sub 12 ani),la ... (vezi toată discuția)
Referitor la oug 147/2020: daca eu lucrez in sistemul sanitar ... tincuirina tincuirina Referitor la OUG 147/2020: daca eu lucrez in sistemul sanitar si sotul realizeaza venituri impozabile sin activitati independente, pot beneficia de o majorare ... (vezi toată discuția)
Spor upu smurd asistenti Tete Tete Buna ziua,as dori sa stiu daca exista un spor egal pentru angajatii din cadrul upu sau angajatorul poate decide ca unii sa primeasca mai mult si altii mai ... (vezi toată discuția)