Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Incadrarea in conditii de munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Incadrarea in conditii de munca

Tinand cont de instaurarea Starii de urgenta vreau sa va intreb daca se prevede de vreo lege incadrarea in conditiile de munca "Alte conditii" pentru angajatii din sistemul sanitar/domeniul alimentar/aparare, ordine publica si siguranta nationala?
Nu exista nicio legea care sa mentioneze asa ceva.

Ar trebui sesizat Ministerul Muncii pentru emiterea unui act normativ in acest sens.