Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Dosar medical - legea pacientului.
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Dosar medical - legea pacientului.

Doresc să obțin o copie a întregului dosar medical al copiilor mei minori de la un spital la care am fost internați. Pe adresă la ce lege să fac referire pentru a mi se elibera o copie pe hârtie ori electronic?

Mulțumesc
Nu există în CODUL civil un articol de lege, care să prevadă în mod expres dreptul de a cere xerocopierea fișei medicale după externarea din spital.
Nu știu dacă în altă lege este prevăzut așa ceva.