Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Declarație pe propria răspundere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Declarație pe propria răspundere

Locuiesc in Arad și doresc sa cumpăr o mașină second-hand din Timișoara, doresc sa nu mai beneficiez de transport în comun...., și pentru a merge la medic, am soția gravida, vreau sa întreb, ce bifez in declarația pe propria răspundere, pentru a nu fi amendat, daca exista ... mulțumesc
Bifați 4.motive justificate, ce scrie după
precum îngrijirea/ însoțirea unui minor/copilului, asistența persoanelor vârstnice, bolnave sau cu dizabilități ori deces al unui membru de familie

e cu titlu de exemplu.
Vă duceți la cineva anume, ați găsit mașina? E important să precizați traseul exact pe care vă veți deplasa și să nu vă abateți de la el.

Sunt de părere că motivele pe care le-ați spus sunt justificate. Să faceți poze sau fotocopii unui document medical din care reiese că soția e gravidă.