Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Forta majora
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Forta majora

Buna ziua,

Am inteles ca taxa care se plateste la Camera de comenrt pentru obtinerea certificatului care atesta existent Fortei majore este de 500 euro si taxa de analiza in valoare de 500 lei, au fost anulate, adica nu se mai platesc in situatia actiala.
Pe site-ul CCI reiese ca se platest ambele.

Ce stiti in legatiura cu aceste taxe, seplatesc?

Multumesc,
Da, se plătesc. Doar certificatele de stare de urgență sunt gratuite.
Există o propunere legislativă de eliminare a acestor taxe, însă e abia depusă la Parlament.
Multumesc pentru raspuns.
Cu plăcere :)