Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Zile libere pentru părinti
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Zile libere pentru părinti

Buna seara!
As vrea sa va intreb dacă eu am o fetiță de 2 ani și șase luni și nu este înscrisă la cresa, pot beneficia de zilele libere pentru această perioadă (stare de urgență).Până acum stătea cu bunicii cat timp eram la munca ,dar având în vedere că trebuie să o mergem cu autobuzul până la bunici aș vrea să știu dacă aș putea beneficia de aceste zile libere.
Multumesc!
Condiția pentru acordarea zilelor libere este înscrierea în cadrul unei unități de învățământ școlar sau preșcolar!