avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 215 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Zile libere pentru părinti
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Zile libere pentru părinti

Buna seara!
As vrea sa va intreb dacă eu am o fetiță de 2 ani și șase luni și nu este înscrisă la cresa, pot beneficia de zilele libere pentru această perioadă (stare de urgență).Până acum stătea cu bunicii cat timp eram la munca ,dar având în vedere că trebuie să o mergem cu autobuzul până la bunici aș vrea să știu dacă aș putea beneficia de aceste zile libere.
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Magdalena Tătaru , Avocat 12:29, 7 Aprilie 2020
Condiția pentru acordarea zilelor libere este înscrierea în cadrul unei unități de învățământ școlar sau preșcolar!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 19/2020 - conditia de inscriere intr-o unitate de invatamant Luca091311 Luca091311 Pentru a beneficia de prevederile Legii 19/2020, ma puteti lamuri in privinta conditiei privind inscrierea copiilor in cadrul unei unitati de invatamant, ... (vezi toată discuția)
Concedi pentru parinti cu copii sub 12 anii iulianbica03@gemail.com iulianbica03@gemail.com copii cu virsta de 2 v3 ani ce nu merg la gradinita au stat cu bunici inaite de covit 19 .....parinti nu beneficiaza de legea din 21 03 2020 de ce ???? ... (vezi toată discuția)
Buna!am o intrebare.daca fetita mea a împlinit 12 ani in iulie ... andreijoe andreijoe Buna!Am o intrebare.Daca fetita mea a împlinit 12 ani in iulie 2020 ma incadreaza pentru a beneficia de 75% in plus la salar conform OUG 147/2020 ,cu ... (vezi toată discuția)