avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Bar si crama
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Bar si crama

Buna ziua.am o crama si as vrea si autorizatie pt bar.e o locatie de 20mp dar as vrea sa pot da si la pahar.se poate?sa fie ambele activitati in aceeasi locatie?multumesc
Cel mai recent răspuns: Raluca Iliescu , Avocat 17:04, 9 Aprilie 2020
Buna ziua.
Deschideti un punct de lucru in locatia cramei si autorizati Cod CAEN 5630 Baruri si alte activitati de servire a bauturilor

Aceasta clasa include activitatea de pregatire si servire a bauturilor pentru consumul imediat în incinta .
Aceasta clasa include:
-baruri
-bodegi
-saloane de servit cocktail-uri
-discoteci (unde servirea bauturilor este predominanta)
-berarii
-cafenele
-baruri care servesc sucuri de fructe
-standuri mobile de vânzare a bauturilor

Aceasta clasa exclude:
-comertul bauturilor ambalate/preparate
-comert cu amanuntul al bauturilor prin intermediul automatelor,
-activitatea discotecilor si a ringurilor de dans fara servire de bauturi,
Succes!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caen cafenea corneleftimie corneleftimie Buna ziua, Pentru o cafenea care serveste si cateva produse de patiserie si cofetarie este necesar sa aiba codurile CAEN 5610 si 5630? Sau este suficient ... (vezi toată discuția)
Cod caen ghelmezmarius ghelmezmarius Buna ziua, Doresc sa inchiriz un spatiu unde sa produc si sa vand sucuri si smoothie-uri din legume,fructe,nuci si seminte,inghetata din ... (vezi toată discuția)
Cod caen pentru anumite activitati roxanam79 roxanam79 buna seara am si eu o intrebare mi-am deschis o intreprindere indiv. ce cod caen imi trebuie pt a organiza nunti cu meniul meu complet ca si restaurant la ... (vezi toată discuția)