Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Bar si crama
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Bar si crama

Buna ziua.am o crama si as vrea si autorizatie pt bar.e o locatie de 20mp dar as vrea sa pot da si la pahar.se poate?sa fie ambele activitati in aceeasi locatie?multumesc
Buna ziua.
Deschideti un punct de lucru in locatia cramei si autorizati Cod CAEN 5630 Baruri si alte activitati de servire a bauturilor

Aceasta clasa include activitatea de pregatire si servire a bauturilor pentru consumul imediat în incinta .
Aceasta clasa include:
-baruri
-bodegi
-saloane de servit cocktail-uri
-discoteci (unde servirea bauturilor este predominanta)
-berarii
-cafenele
-baruri care servesc sucuri de fructe
-standuri mobile de vânzare a bauturilor

Aceasta clasa exclude:
-comertul bauturilor ambalate/preparate
-comert cu amanuntul al bauturilor prin intermediul automatelor,
-activitatea discotecilor si a ringurilor de dans fara servire de bauturi,
Succes!