Forum Discuţii juridice [Coronavirus - Covid-19] ... Somaj Tehnic
Discuție deschisă în [Coronavirus - Covid-19] Răspunsuri la probleme juridice, fiscale și economice generate de criza actuală

Somaj Tehnic

Daca un angajat al unei societati comerciale care si-a inchis activitatea datorita starii de urgenta, este pensionar, el mai poate fi dat in somaj tehnic?
Legea nu interzice. Parerile sunt impartite. Eu zic ca da, ceea ce nu este interzis, este permis.
Aveti numărul unic de telefon 021/4444-000, unde puteti sa intrebati concret situatia dvs.
Da, poate fi trimis in somaj tehnic salariatul care are si calitatea de pensionar.