Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Despre abuzul de incredere
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Despre abuzul de incredere

Cand se ia în vedere infracțiunea de abuz de incredere?
Cand ii cer persoanei în cauză sa mi inapoieze bunul personal si refuza sau în termen de 90 de zile de când i am dat bunul ca împrumut? Eu nu am stabilit o dată anume cand sa mi l dea inapoi si au trecut mai bine de 6 luni de atunci fără să îl cer,pana acum,cand refuza sa mi l restituie si sa ia legatura cu mine. Ma pot plânge la poliție?
Faceți plângere la poliție.

Adrian ALBU a scris:

Faceți plângere la poliție.

Am dreptul.sa fac plângere la poliție daca a trecut mai mult de 90 de zile.de cand i am dat o? Precizez ca nu i am dat un termen limita sa mi aduca brățară pana acum
Termenul se socotește de la data de la care i-ați cerut bunul.