Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatie de somaj
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatie de somaj

Nu lucrez( nu am lucrat) și aș dori să știu dacă aș putea beneficia de indemnizatie de șomaj și cum as putea ca să depun actele online!
Indemnizația de șomaj tehnic se acordă doar celor care au avut încheiat la data Decretării stării de urgență un contract de muncă, sau au fost implicați în alte activități genereatoare de venituri ( de exemplu profesii liberale, activități sportive etc).