Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... somaj tehnic si chemat la munca
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

somaj tehnic si chemat la munca

Toti angajatii suntem in somaj tehnic ,insa la 2 -3 zile suntem chemati la munca pt 2-3 ore pe zi.
Este legal?
Nu este legal... depuneti sesizare la ITM.
Somajul tehnic presupune suspendarea contractului individual de munca, in niciun caz nu puteti presta munca in acest caz!
Discutati cu el si daca nu intelege, sesizati ITM!